• Współpraca z Politechniką Warszawską

• Współpraca z Politechniką Warszawską: projekt „Matematyka – wstęp do kariery wynalazcy”

Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej aktywnie angażuje się w zapewnienie wysokiej jakości nauczania matematyki w szkołach. Realizując projekt „Matematyka – wstęp do kariery wynalazcy”, współpracuje z samorządami terytorialnymi, udostępniając innym szkołom zaawansowane narzędzia edukacyjne. Uczniowie otrzymują w ten sposób dostęp do platformy „zeszyt.online”, na której pod opieką sztucznej inteligencji podnoszą swoje umiejętności matematyczne.

Zeszyt online baner

SP nr 25 aktywnie uczestniczy w powyższym projekcie już trzeci rok. Osobą odpowiedzialną za wdrożenie systemu w placówce jest mgr Karolina Wargin- nauczyciel matematyki.  Na samym początku objęte projektem były tylko klasy na jednym poziomie- obecne klasy 6. W poprzednim roku pracowały z platformą klasy 4 i 5. W tym roku szkolnym dołączyły klasy 7 i 8. W ten sposób w projekcie uczestniczy cały poziom klas 4-8. Specjalnie dla klas 8 zostały stworzone pakiety zadań egzaminacyjnych, które system wgrywa sam systematycznie na konta ósmoklasistów, aby na bieżąco ćwiczyli swoje umiejętności do egzaminu kończącego szkołę.

widok zadan matematycznych

widok zadan matematycznych1

Praca z klasami 6 jest najbardziej intensywna. Uczniowie jedną godzinę lekcyjną w tygodniu rozwiązują zadania na platformie. Ćwiczenia niewykonane na tej lekcji muszą zostać terminowo skończone w ramach pracy domowej. Nauczyciel ma możliwość regulowania terminu wykonania zadań – z reguły są one na tyle odległe, aby każdy uczeń w dowolnym, dogodnym dla niego czasie zakończył moduły. System daje również możliwość wgrywania sprawdzianów.

widok zadan z matematyki2

Narzędzie, jakim jest platforma „zeszyt.online” wydaje się najlepszym narzędziem do nauczania matematyki podczas pracy zdalnej. Uczniowie mogą przyswoić informacje z lekcji, poćwiczyć i utrwalić wiedzę. Dzięki zastosowaniu sztucznej inteligencji otrzymują zadania dostosowane do ich umiejętności. System pamięta braki w wiedzy ucznia, trudności, jakie występowały w rozwiązywaniu zadań na przestrzeni wszystkich lat pracy z platformą. Daje to możliwość przygotowywania specjalnych modułów – powtórek z materiału, z którym wcześniej były problemy.  Takie powtórki otrzymuje systematycznie od „zeszytu.online” każdy uczeń.

pracownia komputerowa

Mgr Karolina Wargin