• Eko z Twoją Wolą

• Światowy Dzień Ziemi i zbiórka wody

• 07.10.2021 18:46
        • W kwietniu zorganizowaliśmy wraz ze szkolnym wolontariatem akcję „Podziel się wodą”.
          Była ona zwieńczeniem obchodów Dnia Ziemi.

• Na wybranych zajęciach mówiliśmy o zasobach wody pitnej na Ziemi i sposobach jej oszczędzania. Wyjaśnialiśmy dzieciom, jakie znaczenie dla naszego zdrowia ma woda i dlaczego warto ją pić.

Zachęcaliśmy także do dzielenia się dobrem i niesienia bezinteresownej pomocy innym.

Inicjatywa „Podziel się wodą” spotkała się z dużym zainteresowaniem nie tylko dzieci, ale i całej społeczności szkolnej.

Wspólnie zebraliśmy 762 butelek wody i 446 paczek chusteczek tradycyjnych i pielęgnacyjnych.

Dary dostarczyliśmy do Szpitala Wolskiego dla pacjentów oddziału covidowego. Radość i wzruszenie personelu medycznego były ogromne.

Otrzymaliśmy podziękowanie od Dyrektora Szpitala Pana Roberta Mazura, a o naszej akcji ukazała się wzmianka na facebookowej stronie szpitala.

Wszystkim darczyńcom – Rodzicom, Uczniom, Nauczycielom i Pracownikom szkoły, a także szkolnemu wolontariatowi, serdecznie dziękujemy w imieniu pacjentów za hojność i zaangażowanie.

„Mądrym być, to wielka sztuka,
          Ale dobrym – jeszcze większa!”

Kornel Makuszyński