• Sport

• REGULAMIN KORZYSTANIA Z BOISK SZKOLNYCH PRZY SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 25 im. KEN

1. Boisko szkolne i znajdujące się na nich urządzenia sportowe są przeznaczone do prowadzenia lekcji wychowania fizycznego, różnych form zajęć pozalekcyjnych, rozgrywania zawodów sportowych oraz innych imprez przewidzianych w planie pracy szkoły da uczniów.
              2. Korzystanie z boiska szkolnego i urządzeń sportowych podczas lekcji wychowania fizycznego lub zajęć pozalekcyjnych powinno odbywać się pod nadzorem nauczycieli lub innych osób uprawnionych do prowadzenia zajęć, którzy są odpowiedzialni za bezpieczeństwo ćwiczących.
              3. Sprzęt i urządzenia sportowe znajdujące się na boisku szkolnym powinny być wykorzystywane zgodnie z ich przeznaczeniem i z zachowaniem podstawowych zasad bezpieczeństwa.
              4. Zabrania się:
              • wspinania się i zwisania z bramek i tablic do koszykówki,
              • niszczenia urządzeń,
              • wprowadzania psów i innych zwierząt,
              • palenia papierosów,
              • spożywania alkoholu,
              • przebywania osobom pod wpływem alkoholu lub pod wpływem innych środków odurzających,
              • poruszania się po terenie boisk pojazdami mechanicznymi,
              • wybryków chuligańskich,
              • zaśmiecania terenu.
              1. Pierwszeństwo w korzystaniu z boiska szkolnego ma młodzież szkolna uczestnicząca
                w zajęciach lekcyjnych i pozalekcyjnych w ramach szkolnych kół sportowych.
              2. Nieodpłatne korzystanie z boiska przez członków lokalnej społeczności możliwe jest po zakończeniu wszystkich zajęć szkolnych, czyli w godz. 18:00 do 20:00 w dni powszednie  oraz 13:00 – 18:00

w sobotę i niedzielę, przy zachowaniu postanowień niniejszego regulaminu.

1. Za korzystanie z boiska szkolnego przez uczniów szkoły przed i po zakończeniu zajęć lekcyjnych
                bez nadzoru nauczyciela odpowiedzialność ponoszą rodzice/opiekunowie prawni.
              2. W przypadku korzystania z boisk szkolnych i znajdujących się na nich urządzeń przez grupy środowiskowe ( nieformalne ) szkoła nie ponosi żadnej odpowiedzialności.
              3. Z boisk i urządzeń sportowych należy korzystać w sposób kulturalny, należy o nie dbać,
                a po zakończeniu zajęć miejsce ćwiczeń pozostawić w należytym porządku.
              4. Za stan boisk oraz sprzętu i urządzeń sportowych znajdujących się na nich odpowiadają osoby prowadzące zajęcia i wszyscy pozostali użytkownicy.
              5. W razie konieczności wezwania pomocy lekarskiej lub innych służb można skorzystać
                z telefonu znajdującego się w sekretariacie szkoły.
              6. Jeśli, stan boiska nie odpowiada warunkom bezpieczeństwa, nauczyciel ma obowiązek zgłosić nieprawidłowości dyrektorowi celem ich niezwłocznego usunięcia.
              7. Osoby przebywające na terenie obiektu sportowego zobowiązane są do zachowania porządku
                i przestrzegania powyższego regulaminu.
              8. Najbliższe boiska ogólnodostępne znajdują się przy Szkole Podstawowej
                Nr 220 Al. Jana Pawła II, Gimnazjum Nr 41 przy ul. Żelaznej.

Za wypadki zaistniałe z powodu nieprzestrzegania regulaminu dyrekcja nie ponosi odpowiedzialności.