• Klasy I-III

• Światowy Dzień Chleba

• 20.10.2023 15:55
            • Chleb od tysięcy lat jest podstawowym elementem posiłków ludzkości,  i spełnia  ważną funkcję w obrzędach wielu kultur. Światowy Dzień Chleba ustanowiony został przez Międzynarodowy Związek Piekarzy i Cukierników.

16 października Pani Karolina Kotowska z klasą 2b również celebrowała Światowy Dzień Chleba. Uczniowie wzięli udział w zajęciach zarówno o charakterze teoretycznym jak i praktycznym. W części teoretycznej dzieci w małych grupach odpowiadały na pytanie: Co to jest chleb? Obejrzały prezentację multimedialną pt: Od ziarenka do bochenka a także układały historyjkę obrazkową pt: Skąd się bierze chleb? Poznały zabawę  „Mało nas do pieczenia chleba”. Część praktyczna , była związana z degustacją różnego rodzaju pieczywa. Smaczne zajęcia , pełne praktycznej wiedzy zostaną w pamięci.
            • Dzień Chleba 1Dzień Chleba 2Dzień Chleba 3Dzień Chleba 4Dzień Chleba 5