• Klasy I-III

• Światowy Dzień Chleba

• 20.10.2023 15:55
              • Chleb od tysięcy lat jest podstawowym elementem posiłków ludzkości,  i spełnia  ważną funkcję w obrzędach wielu kultur. Światowy Dzień Chleba ustanowiony został przez Międzynarodowy Związek Piekarzy i Cukierników.

16 października Pani Karolina Kotowska z klasą 2b również celebrowała Światowy Dzień Chleba. Uczniowie wzięli udział w zajęciach zarówno o charakterze teoretycznym jak i praktycznym. W części teoretycznej dzieci w małych grupach odpowiadały na pytanie: Co to jest chleb? Obejrzały prezentację multimedialną pt: Od ziarenka do bochenka a także układały historyjkę obrazkową pt: Skąd się bierze chleb? Poznały zabawę  „Mało nas do pieczenia chleba”. Część praktyczna , była związana z degustacją różnego rodzaju pieczywa. Smaczne zajęcia , pełne praktycznej wiedzy zostaną w pamięci.
              • Warsztaty ceramiczne

• 09.10.2023 11:17
              • Klasa 2a rozpoczęła ten rok szkolny wycieczką integrującą zespół klasowy po wakacyjnej przerwie. Warsztaty ceramiczne to bardzo ciekawy sposób na spędzenie wolnego czasu. Dzieci pod okiem doświadczonej osoby miały okazję poznać tajniki całego procesu i spróbować własnych sił w ozdabianiu stworzonych przez siebie dzieł. Dzwonki wyszły nam przepięknie, z pewnością będziemy z nich korzystać podczas przerw.
              • Międzynarodowy Dzień Jabłka

• 27.09.2023 18:30
              • Jako szkoła promująca zdrowie nie mogliśmy nie zauważyć obchodzonego 28.09 Międzynarodowego Dnia Jabłka . Tego dnia król owoców przejął władzę w klasie 2b. Klasa rozpoczęła świętowanie od nauki znanej piosenki " Czerwone jabłuszko " ,potem dzieci poznały różne odmiany jabłek , budowę owoców ich wartości odżywcze i kulinarne. Z zainteresowaniem obejrzały film " Od kwiatu do owocu" . Następnie odbyło się wspólne pieczenie rogalików z ciasta francuskiego z nadzieniem jabłkowym. Było smacznie ,zdrowo i bardzo wesoło. " Jedzmy jabłka na zdrowie"
              • Czytam z klasą - projekt

• 10.09.2023 22:09
              • Nowy rok szkolny stawia przed nami nowe wymagania. Nowe aktywności  to rozwój siebie.
                Klasa 2 b z wychowawcą p. Karoliną Kotowską będzie realizować w roku szkolnym 2023/2024 Międzynarodowy Projekt Edukacyjny wspierający rozwój czytelnictwa. Rozbudzanie u uczniów ciekawości literackiej, rozwijanie aktywności czytelniczej, doskonalenie czytania ze zrozumieniem oraz aktywnego słuchania, zachęcanie rodziców do czytania dzieciom, pogłębianie wiedzy na temat dobroczynności, kształtowanie u uczniów stałych sprawności w czynieniu dobra, integracja zespołu klasowego, współpraca placówek oświatowych z terenu całego kraju i zagranicznych szkół polonijnych, wspieranie rozwoju nauki języka polskiego i oświaty polskiej za granicą to niektóre cele, które Pani Karolina chce osiągnąć razem ze swoją klasą.

Mamy nadzieję, że tegoroczna edycja pod kryptonimem "Na tropach dobroczynności" stanie się świetną zabawą i przygodą.
              • ŚWIĘTO MAMY I TATY

• 13.06.2023 11:38
              • 31.05.2023 w klasie III a  świętowaliśmy Dzień Rodziny.
                Dzieci przygotowały zaproszenia dla rodziców oraz prezenty - własnoręcznie haftowane serwetki. I przyszedł ten dzień.....Uczniowie bardzo się starali, aby wierszem i piosenką podziękować Rodzicom za ich miłość, cierpliwość i troskę.
                Występy dzieci wywarły u rodziców uśmiech, dumę ze swoich pociech, a czasmi nawet łzy wzruszenia.  Uroczystość przebiegła w miłej i ciepłej atmosferze i na pewno długo zostanie w pamięci dzieci, rodziców i wychowawców.
                Nad aktorskimi popisami uczniów czuwały Panie: Elżbieta Tkaczyk i Anna Gorzała.