Aktualności
Ogłoszenie o zamówieniu: Dostosowanie do wymagań p.poż. wewnętrznej instalacji hydrantowej w budynku Szkoły Podstawowej nr 25
Tornistry dla uczniów z Ukrainy
Zarząd Dzielnicy Wola skutecznie pozyskuje sponsorów na pomoc dla potrzebujących. Tym razem pięćdziesiąt tornistrów wraz z wyposażeniem trafiło w ręce uczniów z Ukrainy. Podczas uroczystości, która miała miejsce w Szkole Podstawowej nr 25 przy ulicy Grzybowskiej, zastępca Burmistrza Dzielnicy Wola Pani Grażyna Orzechowska Mikulska i reprezentująca fundatorów Pani Kinga Ciukta wręczyły dzieciom wspaniałe prezenty w postaci plecaków z przyborami szkolnymi.
Uczniowie nie kryli zachwytu i wzruszenia tak pięknym gestem. Dziękowali i zapewniali, że dołożą wszelkich starań, aby pokazać, że potrafią uczyć się pilnie i wzorowo wypełniać szkolne obowiązki. Ze specjalnym programem wokalno-instrumentalnym dla znakomitych gości wystąpili uczniowie klasy 3b, pod kierunkiem wychowawczyni Pani Bożeny Olejnik.
" Wiosenny koncert talentów"
31 marca w naszej szkole odbyło się niezwykłe wydarzenie muzyczne - " Wiosenny koncert talentów". Młodzi artyści zagrali na różnych instrumentach, a wykonane przez nich utwory dostarczyły wielu emocji i wzruszeń. Była to "prawdziwa uczta dla oczu i uszu".
3Gratulujemy talentów i życzymy dalszych sukcesów.
"Lato w Mieście" 2022
Warszawska Akcja "Lato w Mieście" 27 czerwca - 31 sierpnia 2022 r.
Od 10 maja 2022 r. ruszają zapisy do tegorocznej edycji Warszawskiej Akcji „Lato w Mieście”. Tak, jak co roku, w okresie ferii letnich, warszawscy uczniowie oraz dzieci mieszkające w stolicy, będą miały zapewnioną opiekę oraz ofertę zajęć: sportowych, artystycznych, edukacyjnych i rekreacyjnych.
Jak się zapisać?
Zapisy do Akcji „Lato w Mieście” 2022, przy wsparciu elektronicznego systemu zgłoszeń rozpoczną się 10 maja 2022 r. od godziny 8:00 i potrwają do 22 maja 2022 r. – zgodnie z zasadami postępowania rekrutacyjnego, zawierającymi szczegółowy harmonogram.
Rodzice dzieci rejestrują się na stronie: warszawa-latowmiescie.pzo.edu.pl za pomocą numeru pesel dziecka, następnie samodzielnie tworzą hasło. Po wprowadzeniu do systemu podstawowych informacji i wyborze turnusów feryjnych należy wskazać preferowane szkoły. Można wybrać dowolną liczbę szkół na każdy jednotygodniowy turnus, który trwa od poniedziałku do piątku (z wyłączeniem dni świątecznych oraz ostatniego tygodnia ferii letnich).
Listy zakwalifikowanych dzieci zostaną opublikowane 24 maja 2022 r. o godzinie 16:00.
Kolejnym krokiem jest dokonanie opłaty za wyżywienie i opiekę. Od 25 maja 2022 r. od godziny 8:00 do 8 czerwca 2022 r. do godziny 12:00, należy złożyć potwierdzenie dokonania opłat lub zaświadczenie o zwolnieniu z opłat wraz z wydrukiem karty kwalifikacyjnej i załącznikami (do pobrania z systemu) w każdej ze szkół, do której dziecko zostało zakwalifikowane. Ostateczną decyzję o przyjęciu dziecka do Akcji podejmuje organizator wypoczynku.
Przed wypełnieniem karty kwalifikacyjnej należy zapoznać się z zasadami oraz harmonogramem zapisów, które dostępne są na stronie: warszawa-latowmiescie.pzo.edu.pl
Feryjne Placówki Edukacyjne
Podobnie jak w minionych latach FPE będą działać przez pięć dni w tygodniu, w godzinach od 7:00-8:00 do 16:00-17:00, zapewniając opiekę uczniom warszawskich szkół oraz dzieciom mieszkającym w Warszawie.
Rodzice wnoszą opłaty za posiłki oraz opiekę w Feryjnych Placówkach Edukacyjnych. Opłata wynosi 15 zł dziennie za dwa posiłki w tym jeden ciepły oraz 35 zł dziennie za opiekę.
Z opłat za opiekę oraz posiłki podczas Akcji zwolnione są dzieci korzystające, w ciągu roku szkolnego, z bezpłatnych lub częściowo płatnych posiłków, na mocy decyzji dyrektora szkoły lub Ośrodka Pomocy Społecznej. Podstawą do zwolnienia z opłat za opiekę oraz posiłki podczas Akcji jest przedłożenie w FPE zaświadczenia z macierzystej szkoły lub Ośrodka Pomocy Społecznej o korzystaniu w ciągu roku szkolnego z bezpłatnych lub częściowo płatnych posiłków.
Rodzice, których dzieci nie mogą korzystać z wyżywienia zbiorowego ze względu na wskazania lekarskie (na podstawie zaświadczenia lekarskiego), są zwolnieni z opłat za posiłki i zobowiązani do zapewnienia odpowiedniej diety we własnym zakresie.
Warszawska Akcja „Lato w Mieście” 2022 będzie organizowana zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami prawa oraz zaleceniami i obostrzeniami.
Zapraszamy!
Życzenia świąteczne

Oświadczenie o kontynuacji kształcenia w ukraińskim systemie oświaty
Dzieci i uczniowie, obywatele Ukrainy, uczący się w przedszkolu lub szkole funkcjonującej w ukraińskim systemie oświaty w trybie zdalnym nie podlegają obowiązkowemu rocznemu przygotowaniu przedszkolnego, obowiązkowi szkolnemu albo obowiązkowi nauki.*
Rodzic lub osoba sprawująca opiekę nad dzieckiem lub uczniem składa do gminy właściwej ze względu na miejsce pobytu dziecka lub ucznia oświadczenie o kontynuacji kształcenia w ukraińskim systemie oświaty.
Oświadczenie można złożyć w odpowiednim ze względu na miejsce pobytu dziecka/ucznia Urzędzie Dzielnicy m.st. Warszawy, elektronicznie lub wysłać na adres korespondencyjny odpowiedniego Urzędu Dzielnicy.
Rodzic lub osoba sprawująca opiekę nad dzieckiem lub uczniem, którego miejscem pobytu jest Dzielnica Wola m. st. Warszawy może złożyć oświadczenie:
W Urzędzie Miasta Dzielnicy Wola Al. Solidarności 90, parter - wejście A
Wysyłając skan na adres mailowy: wola.wow@um.warszawa.pl
Wysyłając oryginał na adres: Urząd Dzielnicy Wola m.st. Warszawy Wydział Oświaty i Wychowania Al. Solidarności 90, 01-003 Warszawa
Załączniki:
Oświadczenie o kontynuacji kształcenia w ukraińskim systemie oświaty (język polski)
Oświadczenie o kontynuacji kształcenia w ukraińskim systemie oświaty (język ukraiński)
* W Polsce nauka jest obowiązkowa do ukończenia 18. roku życia
Konkurs Informatyczny - szkolny
Nowe osiągnięcie w naszej szkole:
Ignacy Świst: 1
Julia Piekarska: 3
Konkurencja: Konkurs Informatyczny
Okręg: szkolny
Drodzy Uczniowie, Szanowni Państwo,
uprzejmie informujemy o wynikach II WARSZAWSKIEGO KONKURSU MULTIMEDIALNEGO pt. „Bezpieczna przygoda z Internetem” DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTATWOWYCH M. ST.WARSZAWY.
W kategorii wiekowej klas IV-VI( animacja, gra Scratch) I miejsce:
Ignacy Świst SP 25
W kategorii wiekowej klas VII-VIII( prezentacja multimedialna) III miejsce:
Julia Piekarska SP 25
Serdecznie gratulujemy!
Konkurs Fizyczny - szkolny
Nowe osiągnięcie w naszej szkole:
Angela Dudzińska: 1
Konkurencja: Konkurs Fizyczny
Okręg: szkolny
Angela Dudzińska, uczennica klasy siódmej, została laureatką prestiżowego Konkursu Fizycznego zorganizowanego pod patronatem Polskiego Towarzystwa Fizycznego.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Szkoła oczami uczniów
Zapraszamy do obejrzenia filmu o naszej szkole, którego autorami są uczniowie SP 25.
Włączenie uczniów klas pierwszych w poczet czytelników
W lutym w bibliotece szkolnej odbyło się włączenie uczniów klas pierwszych w poczet czytelników naszej szkoły. Dzieci zapoznały się z zasadami wypożyczania książek oraz korzystania ze szkolnej czytelni, dowiedziały się w jaki sposób dbać o książki, rozwiązywały zagadki dotyczące bajek oraz wspólnie zaśpiewały piosenkę „Alfabet”. Na zakończenie spotkania każdy uczeń otrzymał pamiątkową książkę.

Spotkanie z Rodzicami w TEAMS
Zapraszamy wszystkich rodziców na spotkanie w sprawie rekrutacji do oddziałów przedszkolnych, które odbędzie się 23.02.2022 r. tj. w środę o godz. 18.00 w TEAMS.
KLIKNIJ TUTAJ ABY PRZEJŚĆ DO SPOTKANIA
Serdecznie zapraszamy!
Ulubiona postać z książki
W styczniu odbył się szkolny konkurs biblioteczny pt. „Moja ulubiona postać z książki”. Zadaniem
uczniów było wykonanie,narysowanie bohatera dowolnej książki. Prace dzieci były ciekawe i
oryginalne, pojawiły się znane i lubiane postacie takie jak: Królowa Kier z Alicji w Krainie Czarów,
Pippi Pończoszanka czy America Singer z trylogii Rywalki. Serdecznie gratulujemy wszystkim
zwycięzcom konkursu!
Aktywni dla Wielkie Orkiestry Świątecznej Pomocy
Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie,
w tym roku odbył się 30 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, w którym zbierano fundusze na diagnostykę i leczenie wzroku u dzieci. Nasza społeczność szkolna bardzo aktywnie przyłączyła się do Orkiestrowego Grania i przekazała na jej cel 880 złotych!
Dodatkowo, aby wesprzeć działania Świątecznej Orkiestry, nasza szkoła zgłosiła się do międzyszkolnego konkursu i akcji charytatywnej Pho3nixKIDS.
W rywalizacji na kroki wzięło udział około 70 uczniów.
Osoby, które osiągnęły najwyższe miejsca w rankingu to:
-
Maja Leszczyńska 177.168 kroków
-
Julia Laskowska 160.064 kroków
-
Zuzanna Laskowska 140.239 kroków
-
Magdalena Sałek 137.555 kroków
-
Klaudia Puchała 129.281 kroków
Gratulujemy wspaniałych wyników!
Dziękujemy wolontariuszom, Rodzicom oraz WSZYSTKIM uczestnikom za zaangażowanie i wsparcie tegorocznego finału WOŚP.
Brawo MY!
Pozdrawiamy serdecznie
Koordynatorki Szkolnego Wolontariatu
Nauczyciele wychowania fizycznego
Szkolna Rada Rodziców
-
WOLSKIE SZKOŁY PODSTAWOWE ZAPRASZAJĄ SZEŚCIOLATKI - Informator dla rodziców

Już jutro spotkanie online w sprawie rekrutacji do oddziałów przedszkolnych!
Zapraszamy wszystkich rodziców na spotkanie w sprawie rekrutacji do oddziałów przedszkolnych, które odbędzie się 02.02.2022 r. tj. w środę o godz. 18.00 w TEAMS.
KLIKNIJ TUTAJ ABY PRZEJŚĆ DO SPOTKANIA
Serdecznie zapraszamy!
Filmik o świetlicy dostępny na szkolnym YouTube!
Zapraszamy do obejrzenia najnowszego filmiku o pracy świetlicy szkolnej.
Kanał YouTube ScenaSP25 ruszył!
Zachęcamy do subskrybowania kanału szkoły ScenaSP25. Na razie do obejrzenia film promujący szkołę w języku migowym, ale więcej filmów już wkrótce. Zapraszamy!
ZERÓWKOWICZE NA START! Dyżury konsultacyjne dla rodziców 6-latków "Otwarte soboty" w poradniach.
Specjaliści Zespołu Poradni Psychologiczno - Pedagogicznych nr 1 w Warszawie, ul. Zawiszy 13 oraz Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej nr 2 w Warszawie, ul. Księcia Janusza 45/47 zapraszają rodziców dzieci sześcioletnich na porady i konsultacje dotyczące rozwoju dziecka sześcioletniego przed rozpoczęciem rocznego obowiązkowego przygotowania przedszkolnego w soboty w godzinach 9.00 – 13.00.
Aby zapewnić Państwu bezpieczny pobyt w poradni, bardzo prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny z sekretariatem poradni.
„Otwarte soboty” i dyżurujący specjaliści - Zespół Poradni PsychologicznoPedagogicznych nr 1 w Warszawie, ul. Zawiszy 13 (tel: 22 631 57 75, 22 631 08 23)
15 stycznia 2022 r. – psycholog, pedagog, logopeda
22 stycznia 2022 r. - psycholog, pedagog, logopeda
19 lutego 2022 r. - psycholog, pedagog, logopeda„Otwarte soboty” i dyżurujący specjaliści – Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 2 w Warszawie, ul. Księcia Janusza 45/47 (tel: 22 836 70 88)
29 stycznia 2022 r. - psycholog, pedagog, logopeda
12 lutego 2022 r. - psycholog, pedagog, logopeda
19 lutego 2022 r. - psycholog, pedagog, logopedaSpecjaliści poradni oferują pomoc bezpłatnie
Podziękowania dla naszej Szkoły za udział w akcji Szlachetna Paczka
Szanowni Darczyńcy,
dziękujemy, że razem z nami zmieniacie historię Rodzin, które mają mniej
szczęścia w życiu!Szlachetna Paczka to dla najbardziej potrzebujących nie tylko świąteczny prezent,
ale przede wszystkim impuls do zmiany. To mądra pomoc polegająca na nawiązaniu
relacji z drugim człowiekiem, który potrzebuje uwagi i zainteresowania. Dzięki Wam
Drodzy Darczyńcy osoby dotknięte nieszczęściem wiedzą, że jest ktoś, kto ich dostrzegł i
w nich wierzy. Odzyskanie nadziei na zmianę w życiu to najlepszy prezent, jaki mogliście
sprawić w ten świąteczny czas.
Dziękujemy, że pomagacie osobom, którym zabrakło szczęścia.
Zapraszamy do przeczytania wrażeń Pani Antoniny i Wolontariusza z Weekendu Cudów,
w trakcie którego Twoja paczka dotarła do Rodziny.
Relacja ze spotkania z Panią Antoniną przy wręczeniu paczki
Dzień, w którym dostarczaliśmy paczki był dniem niezwykłym. Gdy wyciągaliśmy
paczki z samochodu, dostrzegłam, że Pani Antonina już stoi w oknie i nas wypatruje.
W momencie wnoszenia paczek do mieszkania, Pani Antonina z każdą paczką
coraz bardziej płakała. Jak wnieśliśmy wszystkie paczki do mieszkania, kobieta
powiedziała "gdzie ja będę dziś spała". Paczki były w każdym miejscu, nie było gdzie
stanąć. Odparliśmy, że miejsce się znajdzie tym bardziej, że w paczkach znajduje się
również nowe łóżko z materacem, które trzeba złożyć. Pani Antonina była wyraźnie
wzruszona i zaskoczona. Jej świąteczne marzenie się spełniło. Po wszystkim bardzo
ciepło nas uściskała i podziękowała.
Słowo od Wolontariusza
W przygotowanych przez Państwa paczkach widać ogromne zaangażowanie i
troskę o rodzinę, którą Państwo wybrali. Bardzo się cieszę, że Państwa Szkoła wybrała
Panią Antoninę, którą się opiekowałam.
Życzę Państwu wszystkiego dobrego na święta i w Nowym Roku!
Dzisiaj ostatni dzień szkoły w trybie stacjonarnym przed Świętami Bożego Narodzenia.
Klasa 3b ze swoją wychowawczynią panią Bożeną zaprezentowała piękne kolędy, które wprowadziły nas w świąteczny nastrój. We współpracy z rodzicami w klasach odbyły się tradycyjne spotkania wigilijne
Wszystkim życzymy radosnych, pełnych rodzinnej miłości Świąt
Archiwum Aktualności