• Wycieczka do Torunia

• Uczniowie klas 4a, 5b, 6b wraz z wychowawczyniami pojechali na jednodniową wycieczkę do Torunia. Było cudownie! Pierwszym miejscem, które odwiedziliśmy był Dom Mikołaja Kopernika. Następnie udaliśmy się na spacer po Starym Mieście. Nie mogło zabraknąć wspólnego zdjęcia przy pomniku Mikołaja Kopernika. Odwiedziliśmy także Muzeum Toruńskiego Piernika. Czas spędzony w Toruniu dostarczył naszym uczniom mnóstwo radości i pozytywnych przeżyć.

• Wycieczka do Łodzi

• W minioną środę klasy 5a, 7a oraz 7b pod okiem p. Angeliki Rolla i p. Barbary Pyl wybrały się na wycieczkę do Łodzi. Zwiedziliśmy Orientarium, które przeszło nasze najśmielsze oczekiwania wisienką na torcie była wizyta w Mandorii! To dopiero była zabawa - karuzele i rollercoastery zostaną w pamięci uczniów na zawsze!

• Malowanie kamieni

• Malowanie kamieni jest cennym rodzajem aktywności, zdecydowanie wartym zainteresowania. Przekonali się o tym uczniowie klasy 2a, którzy kreatywnie spędzili czas na zajęciach plastycznych.

Jest to jedna z zyskujących sobie ogromną popularność nowinek w dziedzinie zwalczania stresu. Malowanie oferuje możliwość obcowania ze sztuką i przeżywania wspaniałych chwil, będąc tylko ze sobą, swoimi myślami i talentami artystycznymi.

• Warsztaty kulinarne 2a

• Wczorajszy dzień dzieci z klasy 2a spędziły bardzo miło i smacznie!

Uczniowie piekli gofry w naszej nowej sali gastronomicznej. Na początku zostali zapoznani z produktami potrzebnymi do wykonania gofrów, przepisem, sprzętem AGD, który wykorzystywali podczas przygotowania ciasta. Po wykonaniu ciasta, nagrzaniu gofrownicy przyszedł czas oczekiwania. Dzieci z ogromną niecierpliwością czekały na pyszne słodkości. W końcu nadszedł czas wspólnej konsumpcji. Zapach pieczonych gofrów unosił się po całej szkole.

• Teatr "Lalka"

• Klasa 1b wybrała się do Teatru "Lalka" na spektakl pt." Baśń o Aladynie i lampie cudownej". Dzieci z zapartym tchem podziwiały rolę aktorów na scenie. Dowiedziały się jak to możliwe, że niesforny i leniwy chłopiec, syn biednego krawca, stał się wielkim, bogatym i mądrym panem oraz jak udało mu się przechytrzyć złego czarodzieja, zdobyć serce księżniczki, ocalić siebie i swoich bliskich. Po spektaklu dzieci wybrały się na plac zabaw oraz pyszne pączki

• Balladyna

• Dnia 7 czerwca klasa 8a wystawiła „Balladynę” na podstawie tragedii Juliusza Słowackiego. Widzowie z zapartym tchem śledzili akcję dramatu. Młodzi i zdolni aktorzy otrzymali dużo braw i podziękowań ze strony dyrekcji, nauczycieli, rodziców, koleżanek i kolegów.

• Warsztaty lepienia z gliny i gofry w sali gastronomicznej

• Warsztaty - lepienie z gliny. Dokładność, precyzja i skupienie towarzyszyły uczniom podczas tworzenia " małych dzieł sztuki".

A teraz czas na przygotowanie własnoręcznie w naszej sali gastronomicznej przepysznego deseru w postaci gofrów. Wyszły wyborne

• Kosmos

• Koniec Roku za pasem ale na naukę zawsze jest czas. Kosmos, planety, budowa Układu Słonecznego, film z cyklu "Wszechświat" a na koniec samodzielna konstrukcja. Miło było patrzeć jak uczniowie 2b prezentowali wiedzę w oparciu o swoje prace.