• „Nie jesteś sam – pierwsza pomoc psychologiczna dla dzieci i młodzieży”

• Celem projektu jest zwiększenie dostępności do bezpłatnego wsparcia psychologicznego dla dzieci i młodzież oraz ich opiekunów i rodziców  w odpowiedzi na pojawiające się coraz częściej problemy takie jak: niska samoocena, trudności w nawiązywaniu i podtrzymywaniu relacji, samotność, bezradność, trudności szkolne i wychowawcze, podejmowanie zachowań ryzykownych i autodestrukcyjnych, uzależnienie cyfrowe.

W ramach projektu realizowane są następujące formy pomocy:

- konsultacje dla dzieci i młodzieży oraz rodziców i opiekunów – indywidualna i rodzinna pomoc specjalistyczna (cykl spotkań stacjonarnych),

- konsultacje on-line dla dzieci i młodzieży oraz rodziców i opiekunów z psychologami

- grupy edukacyjno-rozwojowe,

- prelekcje, podcasty na temat  pierwszej pomocy psychologicznej.

Więcej informacji o projekcie: https://centrumwspieraniarodzin.pl/projekty/nie-jestes-sam/

• Wycieczka do Senatu Rzeczypospolitej Polskiej

• Dziś uczniowie naszej szkoły podstawowej mieli wyjątkową okazję odwiedzić Senat Rzeczypospolitej Polskiej! Podczas wycieczki dzieci mogły zobaczyć, jak wygląda codzienna praca senatorów, zwiedzić piękne sale posiedzeń, a nawet zasiąść na chwilę w senackich ławach. Dzięki tej wizycie uczniowie nie tylko poszerzyli swoją wiedzę o polskim systemie politycznym, ale także mogli na własne oczy zobaczyć, gdzie zapadają ważne decyzje dotyczące naszego kraju.

• Uczestnicy Lata w Mieście uczestniczą w warsztatach ekologicznych w spalarni śmieci.
            • Lato w mieście - Warsztaty ekologiczne

• Uczestnicy Lata w Mieście mieli wyjątkową okazję odwiedzić spalarnię śmieci, gdzie uczestniczyli w warsztatach ekologicznych.

W trakcie zajęć dowiedzieli się, jak ważne jest odpowiednie segregowanie odpadów i jak ogromny wpływ ma to na naszą planetę. Podczas wycieczki poznali procesy związane z utylizacją śmieci i nauczyli się, jak w codziennym życiu mogą przyczyniać się do ochrony środowiska.

To była nie tylko lekcja ekologii, ale i doświadczenie, które na pewno pozostanie w pamięci na długo!