• Klasy I-III

• Lapbooki

• 29.11.2022 07:59
              • Lapbooki to własnoręcznie wykonane „książki”, gromadzące informacje na dowolnie wybrany temat. Kształt, forma, technika wykonania zależą od wieku dziecka i wybranego tematu.  Dziś w klasie 1b pierwszy  lapbook o jeżach . Lapbook można tworzyć od bardzo prostych składanek do rozbudowanych teczek gromadzących informacje teoretyczne i własne prace ucznia.

To bardzo atrakcyjna forma pracy dla dzieci oraz świetny środek dydaktyczny.
              • Podróże w przeszłość

• 24.11.2022 10:45
              • Uczniowie z klasy III a  realizując blok tematyczny "Podróże w przeszłość " zapoznali się z prezentacją dot. znanych zamków w Polsce, rozpoznawali zamki na ilustracjach oraz rozwiązywali zagadki. Pracując w grupach skonstruowali  również interesujące  budowle według własnych projektów. To była ciekawa wyprawa w przeszłość.
              • Wirtualna kartka życzliwości

• 23.11.2022 19:26
              • Dzisiaj zajęcia w 1b przebiegały w nietypowy sposób, gdyż zdobywaliśmy wiedzę przy użyciu nowoczesnych technologii. Dobrze wyposażona pracownia umożliwiła uczniom odsłuchanie bajki " O ciepłym i puchatym" następnie każde dziecko miało możliwość wykonać przy użyciu kreatora rysunku wirtualną kartkę życzliwości. Dzieci były zachwycone taką formą pracy.
              • Jak powstają kryształki soli?

• 22.11.2022 20:43
              • Klasa 2 a przeprowadziła dziś doświadczenie , które polegało na hodowli kryształów. Pomysł na edukacyjną zabawę z dziećmi jest bardzo prosty, ale na efekty trzeba będzie trochę poczekać.
                Do wykonania eksperymentu będziemy potrzebować ciepłej wody, soli kuchennej, słoika oraz patyczka z przywiązaną do niego nitką. W słoiku z ciepłą wodą należy rozpuścić sól kuchenną. Dodajemy ją stopniowo do momentu otrzymania nasyconego roztworu (kiedy już w wodzie nie da się jej więcej rozpuścić). Patyczek z przywiązaną nitką kładziemy na słoiczku, tak by nitka dotykała jego dna. Teraz trzeba tylko odstawić naszą hodowlę kryształów w ciepłe miejsce i czekać (około dwóch do trzech tygodni).
              • Warsztaty o Baśce Murmańskiej

• 17.11.2022 11:29
              • Dnia 19 października klasa 2b odwiedziła pobliską bibliotekę przy ulicy Chłodnej, gdzie odbyły sie warsztaty o Baśce Murmańskiej, oswojonej niedźwiedzicy.

Została kupiona na targu w Murmańsku przez polskich żołnierzy w czasie I wojny światowej. Baśka z czasem stała się  jednym z żołnierzy, zachowującym się jak oni. Podczas wojskowej defilady na warszawskim Placu Saskim salutowała przed samym Józefem Piłsudskim.  Uwieńczeniem warsztatów było wykonanie przez każdego ucznia maski białej niedźwiedzicy.

To była ciekawa lekcja historii.