• Laureaci konkursu na najładniejszą zakładkę do książki pozują do zdjęcia. Uczniowie trzymają nagrody książkowe na tle regałów z książkami w bibliotece szkolnej.
            • Dzień Książki i Praw Autorskich

• Z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich biblioteka szkolna zorganizowała konkurs plastyczny na Zakładkę do książki. Celem konkursu było zainteresowanie dzieci książką, rozwijanie zdolności manualnych i wyobraźni twórczej oraz popularyzacja literatury. Piękne zakładki uczniów można podziwiać na wystawie przy bibliotece szkolnej. Serdecznie gratulujemy!

• Uczniowie przy dużym stole przygotowują składniki do gotowanych potraw. Na stole leżą różne produkty i naczynia.
            • Warsztaty kulinarne

Pragnienie uczniów ugasiła lemoniada.

Było pysznie, zdrowo i kolorowo.

• Dzieci wraz z opiekunem stoją przy kamiennym stole. Opiekun coś wskazuje na stole. W tle widać rysunek wiejskiej chaty.
            • "Mali Badacze U Króla Maciusia"

• Grupa „0” miała okazję wziąć udział w warsztatach pt. "Mali Badacze U Króla Maciusia".

Spotkanie rozpoczęło się od teoretycznego poznania historii Żydów. Dzieci oglądały mapę Polski i zwróciły uwagę jak różni się ona od obecnej mapy naszego kraju. Oglądały też kilkusetletnie miecze i klucze. Kolejnym punktem wycieczki było ważenie różnych przedmiotów, utrwaliło to u dzieci pojęcia cięższy i lżejszy. Na zakończenie dzieci wykonały kolorowe lupki i mogły pobawić się w sali zabaw. Dzieci szczęśliwe i pełne pozytywnych emocji wróciły do szkoły. Na pewno z przyjemnością będą wspominać dzisiejszą wycieczkę.

• Uczniowie wraz z nauczycielką i gościem spotkania o czytelnictwie, autorką książek Panią Anną Marchwińską pozują do zdjęcia na tle  granatowej tkaniny na której wiszą rysunki dzieci będące pracami konkursowymi.
            • Wizyta Pani Agaty Marchwińskiej, autorki książki "Warszawa architektoniczne spacery z dziećmi"

• Dnia 23.04.2024 roku naszą szkołę odwiedziła Pani Agata Marchwińska. Pani Agata to mama naszych uczennic, oraz autorka książki pt. "Warszawa architektoniczne spacery z dziećmi".

Nasz gość opowiedział nam o pisaniu książek, a także zachęcił dzieci do tworzenia własnych dzieł. Uczniowie naszej szkoły odebrali dyplomy z rąk Pani Agaty za udział w szkolnym konkursie plastycznym dla klas 0-3 pt. "Moje ulubione miejsce w Warszawie". Zorganizowane przez Panią Karolinę i Panią Martę spotkanie autorskie jest aktywną zachętą do czytania. Rozwija wrażliwość uczniów i upowszechnia szeroko pojętą kulturę języka.

Dziękujemy Radzie Rodziców za piękne kwiaty i podziękowania dla autorki książki.

• Uczniowie ubrani na galowo siedzą na plastikowych krzesłach ustawionych rzędami na sali gimnastycznej. W głębi na tle granatowej tkaniny z czerwono - białym napisem "Konstytucja 3 Maja" stoi poczet ze sztandarem szkoły.
            • Święto uchwalenia Konstytucji 3 Maja

• Święto Pracy, Dzień Flagi i rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja, to święta narodowe, które uczą nas poszanowania dla naszego kraju, jego historii, tradycji i symboli narodowych. Przypominają, że "ja to mam szczęście, że w tym momencie żyć mi przyszło w kraju nad Wisłą..."

• Uczniowie w czasie warsztatów kulinarnych pozują do zdjęcia w sali szkolnej do tego przeznaczonej. Dzieci siedzą przy stole na którym przygotowywały potrawy i jedzą posiłek.
            • Warsztaty kulinarne

• W ostatnich dniach kwietnia klasa 1b uczestniczyła w warsztatach kulinarnych. Podczas zajęć uczniowie wykonali trzy pasty - twarogową, jajeczną i rybną. Następnie wspólnie, w miłej atmosferze zjedliśmy śniadanie. Było wyśmienicie.

• Na zdjęciu widzimy grupę osób. Siedzą one przy długim stole w jasnym pomieszczeniu z drewnianymi szafkami i białymi ścianami.
            • Warsztaty zdrowego żywienia

• Dzieci z klasy 5a były uczestnikami warsztatów zdrowego żywienia w nowej szkolnej pracowni gastronomicznej. Uczniowie przygotowali smaczną sałatkę owocową w kilku wersjach. W niektórych miskach pojawiły się orzechy pozytywnie wpływające na nasz mózg.

Do picia herbatka zielona bądź czarna, a na zimno sok pomarańczowy lub woda.

Było przede wszystkim zdrowo, ale również sympatycznie.

• Na zdjęciu widoczne są osoby siedzące przy stole. Na stole znajduje się różnorodne jedzenie, w tym kanapki, owoce i napoje.
            • Piramida żywienia

• Zdrowie na talerzu.

Uczniowie z klasy 1a poznali piramidę zdrowego żywienia oraz wspólnie zjedli drugie śniadanie.

Było miło i zdrowo.

• Uczniowie w strojach piłkarskich pozują do zdjęcia n aboisku szkolnym, nad nimi wklejony do zdjęcia napis "Reprezentacja SP 25"
            • III miejsce w rozgrywkach dzielnicy Wola w piłce nożnej

• Reprezentacja chłopców z SP 25 zdobyła 3 miejsce w rozgrywkach dzielnicy Wola w piłce nożnej.

Drużyna chłopców pokazała, że piłka nożna jest częścią ich życia, pasją i sposobem realizacji sportowych ambicji.

Gratulacje

• Na zdjęciu widzimy rękę trzymającą długopis, która pisze na kartce papieru. Kartka leży na jasnym stole.
            • Konkurs kaligraficzny

• 15 kwietnia odbył się w naszej szkole konkurs kaligraficzny dla klas pierwszych, drugich i trzecich. Dzieci bardzo chętnie wzięły w nim udział. Tekst przepisały z należytą starannością.

Celem konkursu było rozpowszechnianie wśród uczniów sztuki kaligrafii, czyli sztuki pięknego pisania, rozbudzanie umiejętności kształtnego pisania, kształtowanie charakteru oraz wyrabianie cierpliwości i dokładności wśród dzieci. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.

• Certyfikat za posadzenie drzew dla SP25 w Warszawie od Nadleśnictwa Biała Podlaska
            • Certyfikat za posadzenie drzew

• Szanowni Państwo,

pragniemy poinformować, że akcja "Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci" dobiegła końca. Udało nam się zebrać 1200 kg zużytego sprzętu elektronicznego.

Z radością informujemy także, że z osiągniętym wynikiem zbiórki w ramach projektu TERAZ LAS w imieniu naszej placówki zasadzonych zostanie aż 600 drzew.

Wszystkim dziękujemy za zaangażowanie.